En af de næste dage vil Tinder udrulle Tinder Gold i Argentina, Australien, Canada og Mexico. Det skriver Techchrunch.com.
Opgraderingen gør det muligt for køberne at se, alle de Tinder-brugere, der allerede har swipet til højre på deres profiler. Det kan lade sig gøre gennem den nye funktion ”Likes You”.
Målet er at give Tinder-brugere, der er villige til at betale lidt ekstra, en nemmere og hurtigere måde at finde et match, uden at de først er nødt til at swipe gennem folks profiler i håbet om at finde en, de kan lide.
Med ”Likes You” vil man kunne se alle sine likes på den samme skærm, hvor man i dag ser sine matches. De kommer til at stå i den første cirkel, foran dine matches’ originale profiler. Den gyldne cirkel vil fortælle dig, hvor mange likes, du har.
Tinder har endnu ikke offentliggjort, hvor meget den nye service kommer til at koste – ikke engang i de lande, hvor opgraderingen kommer på prøve.
Men man kan forvisse sig om, at hvis den bliver en økonomisk succes i de fire lande, kommer den også til resten af de i alt 50 millioner mennesker, der bruger Tinder på verdensplan.
Jeg har altid interesseret mig for mennesker. Det er min store styrke. Det er også derfor, jeg var god som lærer. Snakke med dem, lytte til dem, forstå dem, give dem gode råd og vejledning. Jeg har altid elsket den der kontakt med mennesker. Den byggede jeg ind i fodbolden.